X-MASS Cup za nami! Dziękujemy za przedświąteczną zabawę

start / Aktualności / Aktualności

X-MASS Cup za nami! Dziękujemy za przedświąteczną zabawę

X-MASS Cup za nami! Dziękujemy za przedświąteczną zabawę

Za nami kolejna edycja przedświątecznych turniejów X-MASS Cup! W tym roku spotkaliśmy się w czterech lokalizacjach, aby razem celebrować zakończenie roku i podziękować naszym podopiecznym za miesiące wytrwałych treningów.

Ponad 2000 dzieci

W tym roku X-MASS Cup odbywał się w czterech miastach: Rokietnicy, Murowanej Goślinie, Luboniu oraz Rawiczu. Na boiska wybiegło ponad 2 tysiące młodych zawodniczek i zawodników, którzy trenują w niebiesko-białych barwach. Piłkarze od 4 do 12 roku życia rozgrywali swoje spotkania we własnych kategoriach oraz na różnych rozmiarach boisk. – Cieszymy się, że X-MASS Cup cieszy się tak dużym zainteresowaniem rodziców i zawodników – powiedział Karol Szumlicz, kierownik ds. komunikacji w Lech Poznań Football Academy. Chcemy tak podziękować za wytrwałość oraz wspólnie celebrować ten przedświąteczny czas, obdarowywując zawodników drobnymi upominkami i dając możliwość wspólnego spotkania się w gronie wielkiej rodziny Lecha Poznań – dodaje Szumlicz.

Przede wszystkim dobra zabawa

Piłkarskie rozgrywki to nie najważniejsza rzecz na turniejach świątecznych. Te zaszczyciły swoją obecnością uwielbiane przez młodych zawodników maskotki – Niebiesko-biały Mikołaj, Ejber i Gzub oraz pomocnicy Mikołaja – Śnieżynka oraz Renifer Czerwononosy. Największa niespodzianka czekała na młodych piłkarzy dopiero na koniec zmagań. Jak zwykle zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy imprezy, którzy otrzymali pamiątkowe medale, wyjątkową książkę o Lechu Poznań oraz owoce i słodkości.

Możliwość spotkania i wymiany doświadczeń

Dwa X-massowe weekendy to nie tylko zabawa dla najmłodszych, ale również wartościowa okazja na wymianę doświadczeń ze szkoleniowcami innych grup Lech Poznań Football Academy. – Lech Poznań Football Academy to aż 80 aktywnych ośrodków, dlatego też oprócz rozgrywek – cieszymy się z możliwości połączenia różnych szkoleniowych światów. Porady, uwagi i nowe pomysły szkoleniowe przekazywane między sobą na tym turnieju to również ważny aspekt naszych spotkań – powiedział Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający Lech Poznań Football Academy. Cieszymy się, że mamy możliwość spotkania, bo zależy nam, żeby cała rodzina Lecha Poznań była ze sobą zawsze razem. Już w tym momencie możemy powiedzieć, że to nie ostatni tego typu turniej i cieszymy się z jego rozwoju – kończy Czapczyk.

Sponsorami i partnerami X-MASS Cup byli w tym roku: Poznański Bank, Starostwo Powiatowe Poznań, Starosta Rawicki, Gmina Rogoźno, Urząd Miasta Trzcianki oraz Urząd Miasta Świebodzin.  

<< wstecz dalej >>

udostępnij