Dozamet Nowa Sól z LPFA. Kilkuset nowych zawodników!

start / Aktualności / Aktualności

Dozamet Nowa Sól z LPFA. Kilkuset nowych zawodników!

Dozamet Nowa Sól z LPFA. Kilkuset nowych zawodników!

Lech Poznań Football Academy oraz Klub Sportowy Dozamet Nowa Sól w minionych dniach porozumiały się w sprawie rozpoczęcia współpracy w zakresie wspólnego szkolenia piłkarzy w wieku 4-12 lat. Celem nawiązanych działań jest zapewnienia młodym zawodnikom optymalnych warunków do rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich.

Drużyna jest siłą. To jedna z zasad Lecha Poznań, którą można przywołać przy okazji nawiązania współpracy LPFA oraz KS Dozamet Nowa Sól. Lubuski klub wszedł w minionych dniach w struktury Kolejorza i razem z mistrzami Polski będzie rozwijać młodych piłkarzy.
Od teraz w niebiesko-białych barwach trenować będzie wielu kolejnych młodych zawodników. - Nasze cele szkoleniowe w przypadku obu klubów są tożsame. Podstawowym zadaniem tej współpracy jest zapewnienie jak najlepszego rozwoju piłkarskiego dzieciom i młodzieży. Przy okazji dbamy również o ich zdrowie - mówi Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający LPFA.

Z podpisania współpracy zadowolony jest również Klub Sportowy Dozamet Nowa Sól. - Dla nas, jako KS Dozametu, właśnie otwierają się niezwykle szerokie drzwi i ekcytujące perspektywy rozwoju piłki w powiecie nowosolskim. Bardziej stabilnego, jakościowego i prestiżowego partnera, jak akademia samego mistrza kraju, nie mogliśmy sobie wyobrazić - podkreśla Damian Stopa, prezes KSD.

LPFA Nowa Sól daje więc możliwość dalszego rozwoju największym piłkarskim talentom. Warto tutaj przypomnieć, że właśnie z województwa lubuskiego w niebiesko-białych barwach występowało m.in. dwóch dwukrotnych mistrzów Polski - Dawid Kownacki oraz Tomasz Kędziora.

- Niewykluczone, że w przyszłości młodzi i najzdolniejsi zawodnicy trafią do struktur wiodących Akademii Lecha Poznań i doczekamy się debiutu kolejnego piłkarza w seniorskiej drużynie Kolejorza, który jest urodzony w województwie lubuskim - dodaje Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający LPFA

Klub Sportowy Dozamet Nowa Sól dołączył do blisko 50 ośrodków w całej Polsce, w której dzieci od 4. do 12. roku życia mogą się harmonijnie rozwijać w strukturach Lecha Poznań. Zaufały nam tysiące rodziców, dołącz do nich już dziś!

<< wstecz dalej >>

udostępnij