Za nami finał Lech Poznań Street Soccer Tour

start / Aktualności / Aktualności

Za nami finał Lech Poznań Street Soccer Tour

Za nami finał Lech Poznań Street Soccer Tour

Przy okazji meczu Kolejorza z Koroną Kielce, na specjalnie przygotowanym przez Lech Poznań Football Academy boisku mobilnym odbył się turniej finałowy Lech Poznań Street Soccer Tour 2017 dla dorosłych. Było to zwieńczenie rozgrywek, które odbywały się w dziesięciu miastach w Wielkopolsce.

Premierowa edycja Lech Poznań Street Soccer Tour to cykl turniejów piłki ulicznej rozgrywanych na boisku mobilnym ze sztuczną nawierzchnią. Zawody odbywały się w Gnieźnie, Gostyniu, Grodzisku Wielkopolskim, Koninie, Murowanej Goślinie, Rawiczu, Rokietnicy, Szamotułach, Śremie i Środzie Wielkopolskiej. W wielkim finale, który rozegrany został na INEA Stadionie wystąpili zwycięzcy poszczególnych turniejów.

- Lech Poznań Street Soccer to pierwszy tego typu cykl tworzony w 10 miastach Wielkopolski. Przyjemnie było spoglądać na blisko 2000 dzieci biegających na naszych mobilnych boiskach, oraz ich rodziców, którzy uczestniczyli w nieco poważniejszych rozgrywkach, których finał odbywał się w wyjątkowym miejscu, na INEA Stadionie. Chcieliśmy pokazać, że w piłkę nie trzeba grać tylko i wyłącznie na Orlikach lub naturalnych boiskach, ale również w centrach miast, przy licznej widowni - mówi kierownik projektu Piotr Niedźwiedź.

W turnieju uczestniczyło prawie 2000 dzieci i około 400 dorosłych zawodników. Finał wygrała drużyna Wesołe Skarpetki z Gostynia, która pokonała drużynę Transport Górkiewicz ze Śremu. Koronacja zwycięzców miała miejsce w przerwie spotkania 8. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Koroną Kielce. Nagrody dla zwycięzców wręczali prezes Spółdzielczej Grupy Bankowej Ziemowit Stempin oraz Poznańskiego Banku Spółdzielczego Stanisław Murawski.

- Cieszymy się, że pierwsza edycja turnieju odniosła duży sukces, zarówno sportowy, ponieważ poziom Lech Poznań Street Soccer Tour stał na wysokim poziomie, jak i organizacyjny, za co dziękujemy naszym sponsorom: SGB, Poznańskiemu Bankowi Spółdzielczemu, firmie Dąbex oraz ENERGI Super Park - dodaje Niedźwiedź.

<< wstecz dalej >>

udostępnij