Podsumowanie mini mistrzostw z cyklu Deichmann 2017!

start / Aktualności / Aktualności

Podsumowanie mini mistrzostw z cyklu Deichmann 2017!

Podsumowanie mini mistrzostw z cyklu Deichmann 2017!

Kiedy kurz po walce naszych drużyn związanej z mini mistrzostwami Deichmann 2017 ostatecznie opadł, zabieramy się za podsumowanie!

Do rozgrywek zgłosiliśmy trzy zespoły, reprezentujące barwy: Czech, Włoch i Serbii.

Bardzo cieszy nas fakt, że pomimo obaw frekwencja dopisała, a pomysł z podzieleniem dzieci na niezbyt liczne grupy okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszystko w myśl zasady  - „jak najmniej zmian, jak najwięcej gry”. Choć poranne wstawanie jest jedną z naszych ulubionych czynności (zaraz po borowaniu zębów), to zdajemy sobie sprawę, że mogły znaleźć się osoby, dla których była to zdecydowanie mniejsza przyjemność, tym bardziej w sobotę.

Dla większości chłopców udział w tego typu przedsięwzięciu był pierwszym, w którym co tydzień, regularnie mogli mierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych klubów. 

W tym miejscu wypada poświęcić kilka słów każdemu z reprezentujących nas zespołów.

Czechy – Prawdopodobnie najmłodsza drużyna w turnieju. W ich szeregach znalazł się nawet reprezentant rocznika 2012. Pomimo średniej, według której każdy z czeskich zawodników posiadał najkrótszy staż z piłką przy nodze, chłopcy udowodnili, że nie poddadzą się bez walki. Upór, a także pozytywne nastawienie, którego niekiedy próżno szukać w rozgrywkach seniorów, towarzyszyły temu zespołowi aż do ostatniego gwizdka. Każdy rajd z piłką, każda strzelona bramka, a także wspólna akcja stanowiły wyraźną deklarację siły charakteru drzemiącej w sercach tej grupy. Hart ducha manifestowany przez reprezentantów ojczyzny słynnego krecika, w opinii dumnych trenerów, spowodował przyznanie nieoficjalnego, ale w pełni zasłużonego tytułu „najdzielniejszych zawodników całego turnieju”, którym niestraszny żaden, nawet wyższy o dwie głowy przeciwnik.

Włochy – Nasi kolejni przedstawiciele, którzy zostali wpuszczeni pomiędzy "starszaków". Tendencja w meczach Włochów jasno wskazywała, że ta drużyna potrzebuje czasu, aby się rozkręcić. W końcowym rozrachunku, przyglądając się ostatnim meczom Italii ciężko nie odnieść wrażenia, że gdyby rozgrywki trwały miesiąc dłużej, to nawet chiński mur nie byłby w stanie zatrzymać ich przed wejściem w pole karne przeciwnika. Najlepszym przykładem niech pozostanie konfrontacja naszych sześciolatków z jedną z drużyn złożonych w całości z siedmiolatków. Warto dodać, że Włosi, dodatkowo posiadali w tym spotkaniu jednego zawodnika mniej niż rywale. Nie zważając na ten fakt, miłośnicy pizzy i makaronu do ostatniej minuty… prowadzili 1:0. W fazie finałowej nie schodzili z połowy większych i nieco zaskoczonych kolegów. Ofensywny styl podparty skutecznymi „kiwkami”  penetrującymi pole gry powodują, że tytuł „najlepszych dryblerów w całym turnieju” ląduje w rękach Włochów.

Serbia – Nasz bałkański rodzynek był najstarszym z trzech wystawionych zespołów. Porównując nasze zimowe zmagania na hali, chłopcy poczynili niesamowity postęp nie tylko w rozumieniu gry, ale także pod względem technicznym. Indywidualne ataki, a także godna podziwu ambicja powodowały, że mecze Serbów oglądało się niezwykle przyjemnie. W pamięci pozostaną nam efektowne akcje, ale także nieustępliwość, która w kilku spotkaniach z bardziej doświadczonymi drużynami pozwoliła chłopcom odrobić niekorzystny wynik. Informacja tym cenniejsza, jeśli spojrzymy na fakt, iż część zespołów przystępowała do turniejowych potyczek na długo przed rozpoczęciem treningów przez naszych podopiecznych.  Trenerzy gratulują Serbom tytułu "najefektowniejszej drużyny turnieju". Miano jak najbardziej zasłużone, zważając na ilość zrywów, dzięki którym przeciwnicy mogli zobaczyć jedynie ich plecy.

Rozgrywki Deichmann 2017, to dla nas jeden z pierwszych przystanków na turniejowym szlaku. Na każdy kolejny cieszymy się coraz bardziej - nie ze względu na rezultaty, ale z powodu rozwoju naszych podopiecznych. To właśnie cenne doświadczenie zbierane podczas meczów najlepiej kształtuje nie tylko umiejętności piłkarskie, czy choćby te motoryczne, ale także i przede wszystkim – charakter najmłodszych adeptów futbolu.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie tej idei i wsparcie w osiąganiu celu, jakim jest budowa osobowości małego człowieka.

Widzimy się już dziś, na kolejnych zajęciach, lokomotywa mknie dalej! :)

W mini mistrzostwach Deichmann 2017 wystąpili:

W reprezentacji Czech – Wiktor Wójcik, Ignacy Kierszka, Marcel Kierski, Jakub Zienkiewicz, Stanisław Czoska, Adam Szczepański, Robert Potrawiak, Emil Węsierski.

W reprezentacji Włoch – Leon Woźniak, Wojciech Szałaj, Jan Siezieniewski, Adam Brzuzek, Daniel Katulski, Antoni Bogdański.

W reprezentacji Serbii – Wit Gołyszny, Filip Szmigiel, Dawid Cejer, Aleksander Soborski, Szymon Ołdak, Maksymilian Brdękiewicz.

<< wstecz dalej >>

udostępnij