Kolejne szkolenie trenerów i menadżerów za nami

start / Aktualności / Aktualności

Kolejne szkolenie trenerów i menadżerów za nami

Kolejne szkolenie trenerów i menadżerów za nami

Odpowiedni rozwój kadry jest kluczem do odpowiedniego rozwoju piłkarskiego dzieci. Ta kluczowa myśl towarzyszyła prelegentom pierwszego w 2018 roku spotkania trenerów i menadżerów Lech Poznań Football Academy, które odbyło się w sobotę na INEA Stadionie.

Rozwój umiejętności trenerskich

Od początku roku Lech Poznań Football Academy ma w swojej ofercie usługi psychologa i fizjoterapeuty. Oprócz zajęć z dziećmi, nasi specjaliści rozwijają również umiejętności kadry trenerskiej. Zajęcia na temat prewencji urazów poprowadziła główna fizjoterapeutka Lech Poznań Football Academy Monika Nowakowska, zaś o interpersonalnych umiejętnościach komunikacyjnych w pracy trenera opowiadał Łukasz Bojkowski, nasz główny psycholog.

- Chcemy, aby trenerzy byli z roku na rok coraz lepsi, stąd kładziemy nacisk na specjalizacje w naszej pracy trenerskiej – powiedział Jan Rygiel, koordynator ds. sportu Lech Poznań Football Academy. Zarówno psychologia, jak i działania prewencyjne o których mówiła Monika są kluczowe dla dalszego, harmonijnego rozwoju naszych dzieci – kontynuuje.

Nowe rozwiązania treningowe

Oprócz wcześniej wspomnianych zajęć, na spotkaniu nie zapomniano również o praktycznej części szkolenia. Trening pokazowy grupy U6 oraz jego omówienie przedstawił Maciej Bandosz, a zajęcia odbyły się w nowym balonie pneumatycznym blisko INEA Stadionu.

- Nasze spotkanie, które ma wymiar praktyczny i teoretyczny jest bardzo ważne dla wszystkich osób związanych z Lech Poznań Football Academy. Co kilka miesięcy spotykamy się w coraz większym gronie, a oprócz czasu spędzonego na słuchaniu, również sami trenerzy podczas przerw wymieniają się nowinkami szkoleniowymi i metodami wychowawczymi – powiedział po spotkaniu Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający Lech Poznań Football Academy.

<< wstecz dalej >>

udostępnij